• „Waymo“ atšaukė daugiau nei 600 autonominių transporto priemonių dėl problemos, dėl kurios jos galėjo atsitrenkti į stulpus.
  • Atšaukimą paskatino praėjusį mėnesį Finikso mieste įvykusi avarija.
  • Paveikti modeliai jau buvo pataisyti naudojant atnaujintus žemėlapius ir naują programinę įrangą.

Waymo ir toliau vargina daugybė gėdingų avarijų ir primena. Naujausioje daugiausia dėmesio skiriama „nesugebėjimui išvengti stulpo ar panašių“ objektų.

Atšaukimas paveikia 672 autonominės transporto priemonės o Saugumo prisiminimo ataskaitoje rašoma, kad gegužės 21 d. „Waymo“ automobilis Finikso mieste susidūrė su alėjoje esančiu mediniu stulpu. „Jaguar I-Pace“ tuo metu nevežė keleivių, tačiau transporto priemonė buvo „šiek tiek apgadinta“.

Daugiau: Waymo tiriamas po 22 incidentų, įskaitant kelias avarijas

Dėl avarijos Waymo lauko saugos komitetas išnagrinėjo šį klausimą ir galiausiai buvo nustatyta, kad jų autonominės transporto priemonės gali susidurti su stulpu ar į stulpą panašiu objektu, jei įvyktų keturi scenarijai. Šitie buvo:

  • Objektas buvo kelio ribose, o žemėlapyje nebuvo kieto kelio krašto tarp objekto ir važiuojamo paviršiaus
  • Waymo ADS suvokimo sistema objektui priskyrė žemą žalos balą
  • Objektas buvo Waymo ADS numatytame kelyje (pvz., atliekant megztinį šalia objekto)
  • Kitų objektų, į kuriuos reaguotų ir išvengtų ADS, šalia stulpo nebuvo

Norėdami išspręsti šias problemas, Waymo sukūrė „visiškai patvirtintą programinės įrangos naujinį, kad pagerintų ADS atsaką į į polius ar polius panašius nuolatinius objektus“, taip pat „tvirtus žemėlapių atnaujinimus ir patobulinimus, siekiant užtikrinti, kad žemėlapis atitiktų Waymo specifikacijas šalia polių ar į polius panašių nuolatinių objektų, įtraukiant kietas kelio kraštas tarp objekto ir važiuojamo paviršiaus. Tiesą sakant, nauji žemėlapiai geriau apibrėžia autonominių transporto priemonių važiavimo kelią.

Atnaujinimai jau pritaikyti transporto priemonėms, todėl dabar jie turėtų veikti sklandžiai. Nepaisant to, tai yra gėdinga nesėkmė įmonei ir greičiausiai nepaguos nepasitikėjimas visuomene.

Taip pat verta paminėti, kad paskutinis incidentas įvyko praėjus maždaug keturiems mėnesiams po atskiro nelaimingo atsitikimo įkvėpto atšaukimo. Tokiu atveju dvi atskiros „Waymo“ transporto priemonės susisiekė su pikapu, kuris buvo tempiamas Finikso mieste.

Ekrano kopija 12News@YouTube