• „Jeep“ teigia, kad septyniuose „Grand Cherokee“ automobiliuose trūksta energiją sugeriančių putų.
  • Jei dalis neįdėta, oro pagalvės gali neveikti avarijos atveju.
  • Automobilių gamintojas pagal poreikį sumontuos dalį visuose septyniuose minimuose visureigiuose.

Šiuolaikinės automobilių saugos technologijos yra neįtikėtinos, tačiau jos sėkmė kartais priklauso nuo labai paprastų dalių. Taip yra, kai kalbama apie Jeep Grand Cherokee kur paprastos energiją sugeriančios putos padeda tinkamai veikti oro pagalvėms. Nauju atšaukimu siekiama tą trūkstamą detalę pridėti prie septynių „Grand Cherokee“, kurie iš gamyklos išėjo be jo.

Džipas nepasakoma, kaip ir kodėl įvyko klaida, bet tam tikru momentu 2023 m. gruodžio 6 d. „Grand Cherokees“ pradėjo statyti be aptariamų putų. Šios putos yra įterptos tarp buferio dangčio ir konstrukcinės atramos. Avarijos metu jis ne tik sugeria dalį smūgio jėgos, bet ir padeda suveikti oro pagalves. Jame teigiama, kad iki 2023 m. gruodžio 9 d. „Jeep“ pakoregavo savo gamybos procesą.

Skaityti: „Ford Maverick“ galiniai žibintai gali tamsėti, kol panoraminis „Transit Connect“ stogas gali nuskristi

Akivaizdu, kad kitos transporto priemonės, nepriklausančios šiam atšaukimui, taip pat turėjo problemų, tačiau jos buvo suremontuotos prieš išvažiuojant iš gamyklos. Septynioms čia įtrauktoms transporto priemonėms pavyko išlipti ir patekti į prekybininkus, todėl jas reikia taisyti. „Jeep“ tikisi, kad visiems septyniems vienetams reikės putplasčio, ir tai, ką pardavėjai sumontuos, kai tik transporto priemonės atsidurs parduotuvėje. Pati dalis antrinėje rinkoje kainuoja apie 25 USD.

Žinoma, paprastam vartotojui darbas, susijęs su pataisymu, kainuotų daugiau. Laimei, savininkai neišleis nė cento šiam pataisymui, nes tai yra atšaukimas. „Jeep“ teigia, kad apie problemą praneš prekiautojams ir savininkams iki liepos 5 d. Savininkai, susirūpinę, kad jų transporto priemonė gali būti atšaukiama, gali paskambinti pardavėjui arba patikrinti VIN NHTSA Interneto svetainė.

  Septyni Jeep Grand Cherokees paliko gamyklą be saugos putų už buferio


Tai tik naujausias „Stellantis“ prekės ženklo atšaukimas. Balandžio pabaigoje „Jeep“ ir „Ram“ atšaukė 12 transporto priemonių dėl galinio vaizdo kameros ir ESC gedimų. Tuo pačiu metu Jeep jau padarė atšaukė per 330 000 transporto priemonių šiais metais dėl įvairių problemų, įskaitant vieną, kai priekiniai ratai gali nukristi nuo Grand Cherokee.

  Septyni Jeep Grand Cherokees paliko gamyklą be saugos putų už buferio