• JAV vyriausybė parduoda 42 milijonus galonų benzino iš šiaurės rytų rezervato.
  • Dujos bus išleistos nuo Atminimo dienos iki liepos ketvirtosios.
  • Vyriausybė teigia, kad leidimas yra „strategiškai suplanuotas ir struktūrizuotas, kad būtų maksimaliai padidintas jo poveikis benzino kainoms“.

Nacionalinė vidutinė galono benzino kaina pakilo iki 3,61 USD už galoną, tai yra daugiau nei 3,54 USD prieš metus. Įeinant į vasaros vairavimo sezoną, kainos gali ir toliau kilti, bet pagalba jau yra.

Visų pirma, JAV Energetikos departamento naftos atsargų biuras paskelbė apie planus parduoti 1 mln. barelių (42 mln. galonų) benzino iš Šiaurės rytų benzino atsargų. Vyriausybė teigė, kad „šis prašymas yra strategiškai suplanuotas ir struktūrizuotas taip, kad jo poveikis benzino kainoms būtų kuo didesnis ir padėtų sumažinti siurblio kainas, amerikiečiams šią vasarą pradėjus veikti“.

Daugiau: Tikimasi, kad atminimo dienos savaitgalį kelionės automobiliu pasieks visų laikų rekordą

JAV energetikos sekretorė Jennifer Granholm tai išplėtė sakydama, kad jie strategiškai išleis benziną iš rezervo gegužės 27 d. [Memorial Day] ir liepos 4 d vyriausybė Papildomi pasiūlymai turi būti pateikti gegužės 28 d., o šis žingsnis užtikrins, kad „produktas galėtų patekti į vietinius mažmenininkus prieš liepos ketvirtąją šventę ir kad jis bus parduodamas konkurencingomis kainomis, o tai padės sumažinti Amerikos šeimų ir vartotojų išlaidas“.

Šiaurės rytų benzino tiekimo rezervas buvo sukurtas po to Superaudra Sandy 2012 m. pasiekė sausumą ir padarė didelę žalą dviem naftos perdirbimo gamykloms. Uraganas taip pat „uždarė daugiau nei 40 terminalų Niujorko uoste dėl vandens pažeidimų ir elektros tiekimo praradimo“, todėl kai kurios Niujorko degalinės liko be degalų net 30 dienų.

  JAV vyriausybė išleidžia 42 milijonus galonų dujų, kad sumažintų siurblio kainas


JAV energetikos departamentas

Nelaimė paskatino Obamos administraciją sukurti pirmąjį federalinį regioninį rafinuotų naftos produktų rezervą, kuriame vietoj naftos būtų benzinas. Gautas šiaurės rytų benzino tiekimo rezervas buvo skirtas vienam milijonui barelių benzino, kuris buvo padalintas tarp Pietų Portlando, Meino ir Niujorko uosto.

Nors tuo metu toks žingsnis skambėjo kaip protinga idėja, Reuters pažymėjo, kad benzino laikymas yra brangesnis nei žalios naftos. Tai paskatino vyriausybę uždaryti šiaurės rytų benzino tiekimo rezervą, o jo atsargų pardavimas atveria kelią tai padaryti.